0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Tupançevski: Situata në gjyqësor po lëviz në kuptimin pozitiv

Situata në gjyqësor, ndoshta ngadalë, po ecën në kuptimin pozitiv. Jemi dëshmitarë se ka përgjegjësi mes gjykatësve dhe prokurorëve publikë, ndërsa organet rregullatore, Këshilli Gjyqësor dhe Këshilli i prokurorëve publikë tregojnë riaktivizimin apo realizimin e kompetencës së tyre, deklaroi ministri i Drejtësisë Nikolla Tupançevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle