0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Tupançevski: Duhet t’i jepet fund drejtësisë selektive dhe moszbatimit të ligjeve

Procesi i filtrimit të gjykatësve dhe mënjanimit të problemeve sistematike mbeten lartë në agjendën e Ministrisë së Drejtësisë. Duhet të eliminohen praktikat shumëvjeçare të moszbatimit të ligjeve dhe t’i jepet fund drejtësisë selektive. Këtë sonte e deklaroi ministri i Drejtësisë, Nikolla Tupançevski, në intervistë për MRT-në.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle