Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Tuiteri nuk do të luftojë më kundër dezinformatave të Kovid-19

Tuiteri ka hequr një politikë që synon trajtimin e dezinformatave rreth Kovid-19. Kjo e vë platformën në rrezik të një rritjeje të mundshme të pretendimeve të rreme në SHBA dhe në mbarë botën, në një kohë kur ka protesta të ashpra kundër masave të Kinës për zero Kovid.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle