Evropë SQEvropë.Portal SQ

Tuiteri dhe Fejsbuku i kufizojnë lajmet për Rusinë

Kompania Meta, pronare e Fejsbukut dhe Tuiterit i kufizon lajmet e edicionit  informativ shtetëror rus në platformat e tyre. Janë kufizuar vetëm mediumet, të akuzuara për përhapje të dezinformatave në lidhje me pushtimin e Moskës ndaj Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle