Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Tubim i serbëve të Kosovës për mbështetje të intervenimit rus në Ukrainë

- Një grup i vogël i serbëve sot u tubuan në Mitrovicën e Veriut, komunë në rajonin e Kosovës e banuar me popullatë etnike shumicë serbë, në shenjë të mbështetjes së Rusisë dhe intervenimit të saj ushtarak në Ukrainë, informon korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle