0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Tryeza e rrumbullakët “Siguria e këmbësorëve”: Nuk ka tolerancë për shoferët e dehur, automjete me defekt, mosrespektim të rregullave dhe rregulloreve të qarkullimit rrugor

"Drejto automjetin sikur çdo fëmijë në rrugë të jetë i yti", është motoja e ministrit të Punëve të Brendshme Oliver Spasovski si pjesëmarrës në qarkullim. Në fjalën që mbajti në tryezësn e sotme të  rrumbullakët “Siguria e këmbësorëve”, ai theksoi se gjithmonë mundohet ta respektojë këtë moto sepse të gjithë jemi përgjegjës për sigurinë në komunikacion, duke filluar nga vetja si individë dhe sigurisht të gjithë faktorët e shoqërisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle