0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Trupat amerikane do të sistemohen për mbrojtje të krahut lindor të NATO-s

Ushtarët amerikanë do të sistemohen në Bullgari si pjesë e planeve të NATO-s për kundërpërgjigje dhe mbrojtje të krahut lindor, kumtoi BNR, duke iu referuar profilit në Tuiter të misionit amerikan në NATO. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Sofja, sipas kumtesës, nuk është e qartë se sa nga 2.400 ushtarët nga divizioni i 101-të ajror amerikan do të mbeten në Bullgari. Megjithatë, të tjerët do të locohen në Rumani, Hungari dhe Sllovaki.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle