0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Trençevska-Saiti: Do ta thellojmë bashkëpunimin në interes të qytetarëve

Në dobi të qytetarëve, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale në periudhën në vijim do ta thellojë bashkëpunimin me Kryqin e Kuq, tha ministrja e MPPS, Jovanka Trençevska në takimin e sotëm me sekretarin e përgjithshëm të Kryqit të Kuq, Sait Saiti. Në takimin e punës janë shqyrtuar projektet e deritanishme dhe të ardhshme të përbashkëta, siç janë edukimi i të rriturve për asistim personal të personave me aftësi të kufizuara dhe për kujdestarët për ndihmë dhe kujdes të personave të moshuar dhe personave me aftësi të kufizuara.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle