0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Trençevska: Propozimi për rritje të pagave 10 për qind është i mirë, SASHK-u duhet ta pranojë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovanka Trençevska vlerëson se Qeveria ka ofruar përqindje të mirë për rritje të pagave për të punësuarit në arsim dhe kopshtet për fëmijë dhe se SASHK është dashur ta pranojë ofertën, ndërkaq mësimdhënësit, profesorët, kujdestarët dhe edukatorët t'u kthehen interesave të fëmijëve, kujdesit dhe edukimit të tyre. Refuzimi i ofertës, thotë ajo, është shantazh dhe sindikata kujdeset për interesat e veta, jo për interesat e fëmijëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle