0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Trençevska: Problemi me dhunën ndaj grave zgjidhet në mënyrë të koordinuar mes institucioneve kompetente dhe sektorit qytetar

Dhuna ndaj grave tashmë nuk është problem familjar apo privat, por është shoqëror. Nuk do të tolerohet dhe me të gjitha mjetet e mundshme do t'i kundërvihemi cilës do formë të dhunës ndaj grave, përfshirë edhe dhunën familjare. Për këtë problem nuk duhet të heshtim dhe ta injorojmë, por të gjithë së bashku dhe në mënyrë të koordinuar, me përkushtim të përbashkët ta zgjidhim, theksoi ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle