0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Trençevska: Me LSM-në do të flasim për rritjen e pagës minimale në 18.000

Puna e punëtorëve duhet të respektohet, veçanërisht në drejtim të përmirësimit të statusit të punës dhe cilësisë së jetës në kushte të krizës ekonomike dhe shëndetësore. Prandaj, Qeveria përmes dialogut me punëtorët dhe punëdhënësit do ta rrisë pagën minimale në 18.000 denarë ndërsa deri në fund të mandatit në 20.000 denarë, thotë ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle