0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Trençevska: Familjet kujdestare janë të rëndësisë së veçantë për një shoqëri

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovanka Trençevska në promovimin e sotëm të familjeve kujdestare në Kavadar që është pjesë e fushatës “Zgjat dorën dhe ndrysho jetë – bëhu përkujdesës!” e theksoi rëndësinë dhe prioritetin e Qeverisë dhe Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale kur bëhet fjalë për avancimin e mbrojtjes fëmijërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle