0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Trençevska dhe Rana biseduan për mundësitë e bashkëpunimit midis Maqedonisë së Veriut dhe Indisë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sot ka takuar ambasadorin e Indisë, Sanxhai Rana me seli në Republikën e Bullgarisë. Në takim, siç informojnë nga MPPS-ja, janë diskutuar fushat e bashkëpunimit që mund të vendosen mes dy vendeve, mbrojtja sociale dhe e fëmijëve, marrëdhëniet e punës, papunësia, sistemi i pensioneve dhe migrimi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle