0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Trençeska: Dhuna e pësuar nuk duhet të shkaktojë turp, përkundrazi duhet të jemi të zëshëm në luftën kundër dhunës së bazuar gjinore

Dhuna nuk guxon të heshtet dhe fshihet, ndërsa dhuna e pësuar nuk duhet të shkaktojë turp, por përkundrazi në luftën kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës familjare duhet të jemi të zëshëm, me qëllim të parandalimit të tij dhe dekurajimit të personave ushtrues potencialë të dhunës, porositi ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska në konferencën e sotme për shtyp për promovimin e fushatës "Jemi me ty - së bashku kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle