Botë SQBotë.Portal SQ

Trashëgimtari i fronit të Kuvajtit e emëroi djalin e tij në funksionin e kryeministrit në emir

Sheiku Ahmad Navaf al-Sabah, djali i trashëgimtarit të fronit të Kuvajtit është emëruar sot në funksionin e kryeministrit, në vendin e Sabah Al-Kalid, i cili nuk e mori mbështetjen në parlament në kontestin midis autoriteteve dhe Kuvendit i cili e kundërshtoi reformën fiskale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle