0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Tras kritikohet për “planin e saj për rritje”: Është dashur më mirë ta kisha përgatitur terrenin

Kryeministrja britanike Liz Tras sot tentoi ta qetësojë partinë e saj dhe publikun, duke deklaruar se është dashur të bëjë më shumë që më mirë “ta përgatis terrenin” në tentim për ta minimizuar reagimin e tregut për shkak të së cilës funti ka rënë në nivel rekord të ulët dhe janë rritur shpenzimet për huat e qeverisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle