Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Tras: Jam e shqetësuar për shkak të agresionit të përforcuar rus

Shefja e diplomacisë britanike Liz Tras sot deklaroi se është shumë e shqetësuar për shkak të agresionit eventual të përforcuar rus dhe dërgimin e më shumë se 7.000 ushtarëve në afërsi të kufirit me Ukrainën dhe sulmin e forcave proruse ndaj një kopshi për fëmijë në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle