0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Trajanov kërkon anulim të dispozitave të Kodit zgjedhor në dobi të partive më të vogla

Kryetari i Lidhjes demokratike dhe deputeti, Pavle Trajanov sot në Gjykatën kushtetuese parashtroi nismë me të cilën kërkohet heqja e disa dispozitave nga Kodi zgjedhor me të cilat, siç tha ai, u mundësohet pozitë sistematike apo e monopolit e katër partive - LSDM, VMRO-DPMNE, BDI dhe Aleanca për shqiptarët, gjatë proceseve zgjedhore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle