0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Trajanov: Jam i rezervuar nëse Besa do t’i bashkohet shumicës së re parlamentare

Besa ishte në zgjedhje së bashku me LSDM-në dhe partitë e tjera politike, ata deputetë katër tani a janë potencial i Besës ose jo, këtë nuk mund ta vlerësojë askush. Edhe unë më parë kisha qëndrim rreth transferit të deputetëve. Partitë që kanë qenë me ne në zgjedhje mund ta ndryshojnë anën më lehtë, megjithatë partitë që kemi qenë bashkë mendoj se, ky transfer të pranohet nga njëra anë, nuk është morale dhe për mua kjo është e papranueshme. Këtë e theksoi sonte lideri i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov duke e komentuar bashkimin e Lëvizjes Besa ndaj shumicës së re parlamentare me VMRO-DPMNE-në, Aleancën për Shqiptarët, Të Majtën dhe Alternativën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle