Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Tokaev e mori funksionin kryetar i Këshillit të Sigurisë

- Presidenti i Kazakistanit Kasim-Zhomart Tokaev sot deklaroi se e ka marrë funksionin kryetar i Këshillit të Sigurisë nga ish-lideri Nursullatan Nazarbaev dhe premtoi se do të përgjigjet "sa më ashpër që është e mundur" në protestat e dhunshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle