0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQShoqëri SQ

Tifozë dhe sportistë në eko aksion për pastrimin e Lumit Shkumbin nga mbeturinat

Këto ditë, përfaqësues të grupit të tifozëve "Ballistët" dhe klubit të futsalit "Shkëndija" punuan në largimin e mbeturinave të hedhura në Lumin Shkumbin në Tetovë. Aksioni u mbajt në pjesën e lumit në afërsi të Xhamisë së larme. Ata hynë në lum dhe i nxorën mbeturinat nga shtrati i lumit, ndërsa punëtorët e ndërmarrjes komunale i mblodhën dhe i transportuan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle