0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Thaçi për shumicën e re parlamentare të VMRO-DPMNE-së: ky është edhe një teatër i madh

Ky është edhe një teatër i madh i atyre që nuk kanë fuqi t'i udhëheqin proceset politike në vend, thekson lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi duke e komentuar kumtimin e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, se së bashku me deputetë të Aleancës për shqiptrët/Alternativës, Besës dhe të Majtës ka formuar shumicë të re parlamentare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle