0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQ

“Tetova dëshiron park”: Tetova jeton vazhdimisht në katastrofë ekologjike

Nisma “Tetova dëshiron park” dërgoi reagim në opinion në ngjarjet në qytet për shkak katastrofës ekologjike të shkaktuara nga përmbytjet dhe zjarrin e madh në objektin industrial të “Pofiks” (ish- “Maqedonia Tabak”) në të cilën theksohet se qyteti vazhdimisht jeton në katastrofë ekologjike me vite.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle