Botë SQBotë.Portal SQ

Tetëmbëdhjetë të vdekur në një sulm të militantëve të Al Shaabab mbi një bazë ushtarake në Somali

Qindra banorë lokalë u detyruan t'i braktisin shtëpitë e tyre pasi islamistët e armatosur të Al Shaababit sot për një kohë të shkurtër pushtuan një zonë dhe morën një bazë në shtetin qendror somalez Galmudut, lajmëroi për DPA-në udhëheqësi i vendit dhe burime të armatës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle