Botë SQBotë.Portal SQ

Tërmet i fuqishëm e goditi Tajvanin

- Tërmet me intensitet prej 6,2 ballë sipas Shkallës së Rihterit e goditi sot Tajvanin, duke lëkundur ndërtesa në kryeqytetin Taipei dhe pjesën veriore të ishullit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle