0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Teodorikakos: Çdo ditë rreth 1.500 emigrantë në Evros përpiqen nga Turqia të hyjnë në Greqi

Që nga fillimi i vitit, mbi 160.000 refugjatë dhe emigrantë janë përpjekur, ilegalisht, në Evrosit nga Turqia të hyjnë në Greqi, ndërsa çdo ditë rreth 1.500 persona përpiqen ta kalojnë kufirin tokësor midis dy vendeve, sipas ministrit të Mbrojtjes Civile të Greqisë përgjegjës për policinë Takis Teodorikakos, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle