0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Tensione në kufirin polak – bjellorus – topa uji dhe gaz lotsjellës ndaj emigrantëve

- Situata në kufirin polak-bjellorus, veçanërisht në rajonin Grodno, ku me ditë të tëra ka qindra emigrantë, dje eskaloi pasi një grup i emigrantëve tentoi të hyjë në territorin e Polonisë, më saktë në territorin e Bashkimit Evropian. Gjatë kësaj emigrantët agresivë, kryesisht irakianë, të cilët gjuanin gurë drejtë forcave polake, hasën në reagim me topa uji dhe gaz lotsjellës. Përleshja zgjati rreth dy orë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle