0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Tegeltia: Do të përpiqem t’i bind në BeH ata që janë kundër Ballkanit të Hapur për korrektësinë e kësaj nisme

Duhet të marrim një vendim politik për anëtarësim në Ballkanin e Hapur. Shpresoj që ata që ushtrojnë presion publik do të kontribuojnë në këtë vendim. Do t'i drejtoj të gjitha kapacitetet dhe energjitë e mia për t'i bindur ata që janë kundër kësaj nisme për korrektësinë e saj, tha në konferencën e përbashkët për shtyp kryesuesi me Këshillin e Ministrave të BeH-së, Zoran Tegeltia në Ohër në Samitin "Ballkani i Hapur".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle