0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQShkup SQ

Të punësuarit e NQP-së kërkojnë paga, udhëheqësia apelon që MASH dhe komunat ta shlyejnë borxhin

Udhëheqësia e NQP-së sot ka bllokuar me disa autobusë rrugën para Qeverisë, për shkak të mos shlyerjes së borxhit prej rreth dy milionë eurosh, ndërsa të punësuarit kanë protestuar në rrethin e ndërmarrjes, për shkak të mospagesës së pagave të mbetura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle