0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Të pavaksinuar 73 për qind e rasteve të reja dhe 75 për qind e të shtrirëve në spital me Kovid-19 janë të pavaksinuar

Në periudhën nga 6 gushti e deri dje, në territorin e shtetit janë konfirmuar 45.621 qytetarë pozitivë me Kovid-19, prej të cilëve 12.375 persona apo 27 për qind kanë qenë plotësisht të vaksinuar. Sipas statistikës në dy muajt e fundit, 33.246 qytetarë, gjegjësisht 73 për qind ata pozitivë ndaj Kovid-19, nuk kanë qenë të vaksinuar, theksohet në analizën e personave të vaksinuar nga rastet pozitive me Kovid-19, që sot e publikoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle