Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Të paktën një person humbi jetën gjatë raketimit në Zaporozhje

Autoritetet ukrainase kumtuan se qyteti jugor Zaporizhia në mëngjesin e sotëm është goditur nga predhat, me ç'rast humbi jetën një person dhe ter janë plagosur.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle