Botë SQBotë.Portal SQ

Të paktën 40 civilë u vranë për 24 orë në Afganistan

Të paktën 40 civilë janë vrarë dhe më shumë se 100 janë plagosur në 24 orët e fundit në luftimet midis forcave të qeverisë afgane dhe talebanëve në qytetin jugor të rrethuar Lashkargah, thuhet në një komunikatë të OKB -së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle