Ballkan SQBallkan.portal SQ

Të paktën 28 ​​të vdekur nga shpërthimi i djeshëm në minierën në Turqi

Të paktën 28 ​​persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të djeshëm në një minierë qymyri në provincën Bartin në pjesën veriore të Turqisë. Në momentin e shpërthimit në minierë ndodheshin 110 persona, 49 prej tyre në pjesët më të thella të minierës, ku rreziku është më i madh, ndërsa janë shpëtuar 58 minatorë dhe po punohet për të shpëtuar 15 të tjerë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle