Ballkan SQBallkan.portal SQ

Të mërkurën e ardhshme KS-ja e KB-së do të mbajë seancë dedikuar BeH-së

Këshilli i Sigurimit të KB-së më 11 maj do të mbajë seancë dedikuar situatës në Bosnje e Hercegovinë. Debati dhe analiza e situatës në BeH ka të bëjë me krizën politike dhe tensionet në vend të cilat zgjasin pothuajse një vit, por edhe lufta në Ukrainë dhe, siç theksohet, "ndikimi prorus i Ballkanit".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle