Evropë SQEvropë.Portal SQ

Të Gjelbrit pajtohen për fillim të bisedimeve formale për formimin e qeverisë së re të Gjermanisë

Partia gjermane Të gjelbërit në kongresin e sotëm ka dhënë dritë të gjelbër për fillimin e negociatave zyrtare koalicionuese për qeveri të re me Partinë Socialdemokrate të Gjermanisë (SDP) dhe me Demokratët e Lirë (FDP).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle