0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Të gjelbrit gjermanë dhe liberalët ranë dakord të negociojnë me socialdemokratët

Partia gjermane e të gjelbërve dëshiron të fillojë negociata me Partinë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD) dhe Partinë Liberale Demokratike (FDP) për formim të qeverisë së koalicionit, ndërsa pëlqimin e saj për fillim të negociatave për krijim të të ashtuquajturës "Koalicioni semafor" e konfirmoi edhe FDP, është njoftuar sot në Berlin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle