Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Të gjelbrit e propozuan Alisa Bah Kunke kandidate për kryetare të Parlamentit Evropian

Eurodeputetja e Të gjelbërve dhe ish-ministre suedeze Alisa Bah Kunke javën e ardhshme do të jetë kandidate për të trashëguar italianin, David Sasoli për kryetar të Parlamentit Evropian, kundër konservatores nga Malta, Roberta Mecolla, e cila është favorite në zgjedhje, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle