0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Të evakuuarit nga zjarri në rajonin Dellçevë-Pehçevë në gjendje stabile

Qytetarët e evakuuar nga zjarri, që dje në mesditë e përfshiu lagjen Pasjak në rajonin Dellçevë-Pehçevë, janë në gjendje stabile. Drejtoresha e Shtëpisë shëndetësore të Dellçevës Marija Gligorovska informon se bëhet fjalë për persona të moshuar, prej të cilëve një pjesë janë të palëvizshëm dhe për momentin gjenden te familjarët e tyre në Dellçevë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle