0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Të enjten do të votohet për mocionin e votëbesimit të Qeverisë, e pasigurt nëse është siguruar shumica e kërkuar

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi për të enjten e ka caktuar seancën në të cilën duhet të votohet për mocionin e votëbesimit të Qeverisë, pasi dje deri te ai një nismë të tilëë me nënshkrime nga 61 deputëtë dorëzoi VMRO-DPMNE-së dhe koalicioni, ASH dhe Alternativa, Besa dhe e Majta. Më pas, sipas informacioneve partiake, Xhaferi e ka ftuar kryeministrin Zoran Zaev në një takim në Kuvend, ku i pranishëm ishte edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas informacioneve të deritanishme, megjithatë nuk dihet se sa deputetë do të votojnë mosbesim Qeverisë së Zaevit të enjten.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle