0_Maqedoni.Portal SQLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQTekste origjinale SQ

Taravari dhe ASH-ja propozojnë ligje të reja për sundim të drejtësisë dhe luftës së pa kompromis kundër korrupsionit

- Ushtruesi i detyrës kryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në selinë e partisë mbajti konferencë për media në prag të Ditës Ndërkombëtare për Luftë kundër Korrupsionit - 9 Dhjetori, me qëllim, siç tha, të ngritet vetëdija për korrupsionin dhe të theksohet roli i Konventës së Kombeve të Bashkuara kundër Korrupsionit, i ratifikuar nga Maqedonia e Veriut në vitin 2007. Ai tha se sipas indeksit të Transparensi Interneshënëll në vitin 2007, në luftën kundër korrupsionit shteti ishte në pozitën e 84-t në votë, ndërsa tani në vendin e 87-të.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle