Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët ua ndaluan mediave afgane të transmetojnë seriale të huaja

Talebanët ua kanë ndaluar mediave lokale në Afganistan që të transmetojnë seriale të huaja që shkelin ligjin e Sheriatit, duke shfaqur femra pa hixhab dhe të gjitha llojet e këngëve, njoftuan përfaqësues të mediave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle