Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQ

Talebanët sulmuan një gazetar dhe kameraman të TOLOnjuz në Kabul

Reporteri afgan i televizionit TOLOnjuz, Zijar Jad dhe kameramani i tij janë rrahur nga talebanët në afërsi të Kabulit, derisa po bënin një artikull për gjendjen e të varfërve dhe papunësinë në kryeqytetin e Afganistanit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle