Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët pohojnë se në Afganistan nuk ka as SHI dhe Al Kaeda

Talebanët sot kumtuan se nuk ka dëshmi për ekzistimin e militantëve të SHI-së dhe të Al Kaedës në Afganistan. Para disa ditëve SHI e ndërmori përgjegjësinë për sulmet me bombë në qytetin Xhalabad në Afganistanin lindor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle