Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Talebanët pohojnë se kanë kontroll mbi 90 për qind të kufijve të Afganistanit

Talebanët kumtuan se kontrollojnë 90 për qind të kufijve të Afganistanit, dhe atë me Taxhikistanin, Uzbekistanin, Turkmenistanin dhe Iranin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle