Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët pohojnë se kanë gjetur 12,3 milionë dollarë tek ish-funksionarë

Rreth 12.3 milionë dollarë të gatshme ose shufra ari u gjetën në posedim të ish-zyrtarëve afganë, kumtoi sot Banka qendrore afgane, një muaj pasi talebanët akuzuan ish -qeverinë për korrupsion dhe vlerësuan transparencën e saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle