Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët përsëri vendosin gjykime me ekzekutim dhe prerje duarsh

Një nga themeluesit dhe nismëtari kryesor për interpretimin e rreptë të ligjit islamik gjatë kohës së qeverisjes së fundit të talebanëve në Afganistan kah fundi i viteve ’90, Mulla Norudin Turabi, tha se lëvizja përsëri do të kryej ekzekutime dhe prerje duarsh, vetëm ndoshta jo në publik.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle