Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët nuk i pranojnë kushtet e bashkësisë ndërkombëtare për njohjen e qeverisë së tyre

Kushtet në të cilat bashkësia ndërkombëtare është e gatshme të njohë qeverinë e re afgane nuk janë të pranueshme për lëvizjen radikale talebane, tha zëvendësministri i Informacionit dhe Kulturës, Zabihullah Muxhahid.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle