Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët: Kina do ta mbajë ambasadën në Kabul dhe do ta rrisë ndihmën

Zëdhënësi i talebanëve mbrëmë bëri të ditur se Kina ka premtuar se do ta mbajë ambasadën në Afganistan dhje do ta rrisë ndihmën për vendin të shkatërruar nga konflikti, transmeton Beta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle