Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët kanë emëruar anëtarët e mbetur të Qeverisë, por as një grua të vetme

Talebanët sot emëruan ministra të rinj dhe kështu përfunduan formimin e Qeverisë në të cilën nuk ka as një grua, deklaroi zëdhënësi i talebanëve Zabihullah Muxhahid.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle