Botë SQBotë.Portal SQ

Talebanët e morën stacionin kryesor të radios në Kandahar, duke e quajtur atë “Zëri i Sheriatit”

Rebelët talebanë e pushtuan sot stacionin kryesor të radios në Kandahar dhe e quajtën atë “Zëri i Sheriatit”. Në një video të publikuar nga grupi, një rebel i paemëruar njoftoi për marrjen dhe tha se stacioni radio do të përdorej për të transmetuar lajme dhe për të lexuar Kuranin. Mediat amerikane lajmëruan se muzika nuk do të lejohet më radio.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle